Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Buspasy w Lublinie: Z drogi śledzie, autobus jedzie

Utworzony przez Adam, 12 lipca 2013 r. o 05:33 Powrót do artykułu
"Dostaliśmy 44 opinie w tej sprawie: 8 negatywnych, 4 neutralne, pozostałe są pozytywne – wylicza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta." Kto te pozytywne opinie wystawił? Albo turyści, albo ludzie, którzy na co dzień nie jeżdżą ulicami Lublina. Każdy myślący wie, że bus pasy w Lublinie się nie sprawdzą! Można je robić na drogach, gdzie są 3 pasy ruchu (np. Solidarności), ale nie na Racławickich i Lipowej, w dodatku zabraniając skrętów w lewo! To zakorkuje miasto i utrudni poruszanie się! A może o to właśnie chodzi?  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytasz, kto wystawił pozytywne komentarze? Między innymi ja. Jeżdżę codziennie trolejbusem linii 151 przez Al. Racławickie do pracy i dzięki bus-pasowi dotarłbym szybciej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle w Lublinie wszystko robi sie na skróty i dlatego nic nie wychodzi :] Burdel nie miasto :]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też codziennie przemieszczam się komunikacją i również wysłałem swoją opinię.Mam nadzieję że po sukcesie tego pierwszego pomyślą o następnych.Samochodem poruszam się za miasto miasto,jak na rower będzie za daleko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie.Codziennie w szczycie pojazdy komunikacji są zapełnione.Nie piszcie więc że buspasy są nikomu nie potrzebne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bus pas będzie obowiązywał przez kilka  przystanków i to w ten sposób że bus pas bedzie na długości 2 przystanków, potem go nie będzie a potem znowu się pojawi.   Wyjaśnijcie mi w jaki sposób ten autobus pojedzie szybciej jeśli zanim dojedzie w rejon buspasów będzie stał wcześniej w korkach np. na Kraśnickich, potem uda mu się śmignąć buspasem od Ronda Krwiodawców do Staszica a potem znowu stanie w korku aż do Kulu?   Czy raptem przejechanie ok. 2 razy po 2 przystanki po buspasie przyśpieszy kurs całego autobusu ? Chyba że piszący wcześniej korzystający z autobusów jeżdżą raptem dokładnie przez te dwa przystanki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popołudniu jeden przystanek od Ogrodu Saskiego pod KUL nieraz jedzie się ponad 10 minut. Buspas pozwoliłby skrócić czas przejazdu do 2 minut, czyli pięciokrotnie! Nie mówiąc o tym, że tamtędy jeździ cała masa autobusów i trolejbusów a w każdym tłum ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popołudniu jeden przystanek od Ogrodu Saskiego pod KUL nieraz jedzie się ponad 10 minut. Buspas pozwoliłby skrócić czas przejazdu do 2 minut, czyli pięciokrotnie! Nie mówiąc o tym, że tamtędy jeździ cała masa autobusów i trolejbusów a w każdym tłum ludzi.
 Skróci śię częśćiowo a dalej znowu będzie się stało w korku - więc jaki jest sens korkować miasto wcześniej przed tymi przystankami i dalej za nimi jeśli to jeszcze większe korkowanie miasta będzie miało wpływ również na autobusy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z kim prowadzono te konsultacje? Na pewno nie z kierowcami! Pomysł głupi! Spowoduje tylko większe korki. Co po buspasie, kiedy na skrzyżowaniu wszyscy stoją w jednym korku. Jeśli zmniejszy się przepustowość ulic, korki na skrzyżowaniach będą większe i czas przejazdu autobusów ulegnie wydłuzeniu. Trzeba zacząć od budowy bezkolizyjnych skrzyżowań na głównych ciągach i poszerzenia ulic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Skróci śię częśćiowo a dalej znowu będzie się stało w korku - więc jaki jest sens korkować miasto wcześniej przed tymi przystankami i dalej za nimi jeśli to jeszcze większe korkowanie miasta będzie miało wpływ również na autobusy ?
Niektórzy zrezygnują z dojazdu do centrum samochodami widząc, że autobusy jeżdżą szybciej niż kiedyś.  
Z kim prowadzono te konsultacje? Na pewno nie z kierowcami! Pomysł głupi! Spowoduje tylko większe korki. Co po buspasie, kiedy na skrzyżowaniu wszyscy stoją w jednym korku. Jeśli zmniejszy się przepustowość ulic, korki na skrzyżowaniach będą większe i czas przejazdu autobusów ulegnie wydłuzeniu. Trzeba zacząć od budowy bezkolizyjnych skrzyżowań na głównych ciągach i poszerzenia ulic.
A pasażerowie komunikacji miejskiej to gorsi obywatele Lublina? Przykład amerykański pokazuje, że poszerzanie ulic wpływa na zwiększenie ruchu samochodów, a nie na likwidację korków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy ktoś pomyślał że zwężenie i tak wąskich i zatloczonych naszych jezdni i stworzenie bus-pasa który da autobusowi 5 minut oszczędności w czasie przejazdu spowoduje dla normalnych ludzi godzinne opóźnienia i trudności w dojeździe do własnych posesji - nie mówiąc o tych co dojeżdżają do pracy lub załatwiać sprawy w śródmieściu c
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niektórzy zrezygnują z dojazdu do centrum samochodami widząc, że autobusy jeżdżą szybciej niż kiedyś.
 Wierzysz w co piszesz ?? Bo ja nie... ze względu na własną wygodę oraz łączny czas dojazdu do i z pracy nie mam zamiaru zrezygnować z samochodu. Do tej pory puszczałem autobusy z zatok, teraz przestanę gdyż będzie potęgował korek w ulicach dojazdowych do Racławickich i Lipowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 da autobusowi 5 minut oszczędności w czasie przejazdu spowoduje dla normalnych ludzi godzinne opóźnienia i trudności w dojeździe do własnych posesji
A ja korzystam z komunikacji miejskiej i nadal jestem normalny. Mnie buspas przyniesie oszczędności, a tobie nikt nie zabrania skorzystać z autobusu.  
 Wierzysz w co piszesz ?? Bo ja nie... ze względu na własną wygodę oraz łączny czas dojazdu do i z pracy nie mam zamiaru zrezygnować z samochodu.
No to ty w wygodnym samochodzie będziesz stać w korku, a ludzie w wygodnym autobusie ominą cię jadąc buspasem. Proste!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale to są żarty sezonu ogórkowego czy te głupoty tak na serio? Zakorkujmy sobie całkiem środek miasta, może wreszcie uda się zniechęcić i biznes i turystów do przejeżdzania do nas; bo jeszcze nie zrobiliśmy wszystkiego aby wreszcie przestali sie Lublinem interesować. Przesadzam? No to może ktoś światły odpowie, co sie stanie jeśli pasem dla nie-busów bedzie jechać ciągnik zieleni miejskiej? Dwa kilometry korka? A jesli będzie jechał rowerzysta, który nie ma prawa jechać po bus-pasie? Trzy kilometry korka? A może po prostu chodzi o nowe miejsca do polowania na kierowców, którzy nie wytrzymają w korku (200zł/samochód)? Skoro Ratusz robi to dla NAS (mieszkańców) to może ktoś by nas sie zapytał czy chcemy, a nie wydawane sa dziesiątki trysięcy na "ekspertyzy fachowców"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W dużym mieście rozwiązaniem dla problemów komunikacyjnych jest tylko komunikacja zbiorowa. Innego wyjścia po prostu nie ma.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadza się, w godzinach szczytu komunikacja miejska jest w stanie przewieźć więcej ludzi niż samochody i dlatego powinna jeździć po wyznaczonych pasach. Jeszcze nie dawno jeździły stare, głośne, rozklekotane ikarusy, teraz klimatyzowane, ciche i nowoczesne mercedesy. Lublin zmienia się na lepsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten pomysł to żart! 44 opinie:), z czego 32 pozytywne. Wypowiedzieli sie prawie tylko znajomi prezydenta Siemińskiego.    Jak to zrobią to stanie Lipowa, Piłsudskiego, Kraśnicka, Długosza, na Poniatowskiego korek będzie sięgał aż ul. Skołuby, 3 maja, Krakowskie Przedmieście, Wieniewska.   Sam też nie napisałem swojej opinii bo pomysł wydaje mi się groteskowy.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko , ale to dokladnie wszystko malpujecie z Wielkiej Brytanii !!!! porazka...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To chory pomysł, chorych urzędników tylko po to by utrudnić mieszkańcom miasta życie, ale wybory nie długo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tak będę po nich jeździł samochodem. W lublinie nie ma miejsca na bus pasy.. nie mam zamiaru stosować się do idiotycznych przepisów.
Gościu, silna konkurencja: straż miejska, policja i Rostowski już na Ciebie czekają!!!No i wspomożesz budżet w kryzysie- bezcenne!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...